Güntaş tesisleri, Malatya üzerinde 550.000 m2'lik bir alan üzerinde kurulmuş olup, iplik üretimi yapmaktadır. Şirket yakın zamanda yeni yatırım programları hazırlamaktadır.

Dinçer ailesinin tekstil sektörünün çeşitli dallarında edindiği 60 yıllık tecrübenin ürünü olan GÜNTAŞ, 1987 yılında Malatya’da Güntaş-I tesisi ile üretime geçmiş; daha sonra üretim atımını sürdürerek Güntaş-II, Güntaş-III, Güntaş-IV ve en son 2010 yılında Güntaş-V tesisleri eklenmiştir.

Güntaş bugün 93.000 iğlik Karde Ring, Penye Ring ve Kompakt Penye; 2.880 rotorluk Open-End tesisleri ile iplik üretimine sahiptir.

Fabrikalarımızda kaliteden ödün vermeme ilkesiyle, alanlarında lider olan Rieter(İsviçre), Schlafhorst(Almanya), Uster(İsviçre) gibi son teknoloji ürünü makineler ile üretim yapılmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana dünya markası olma hedefiyle çalışan Güntaş, sağladığı ihracat performansından ötürü, 1998 yılından beri İTHİB tarafından "Bronz Başarı Madalyası" sertifikası ile ödüllendirilmektedir.

Vizyonumuz:

1. Ürünlerimizin yerli ve yabancı piyasalarda aranan marka olması için sorumluğumuzun bilincinde olacağız.
2. Türk tekstil ürünlerinin Dünya pazarlarında yerini alması için üzerimize düşen sorumluluğun bilinci ile çalışmalarımızı yürütüp kalite-fiyat dengesini optimal düzeye getireceğiz.
3. Çalışanlarımız arasında hiç bir ayrım yapmadan geleceğin Türkiye'sinin oluşturulmasında üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.

Misyonumuz:

1. Ürünlerimizin kalitesini sürekli geliştirerek önümüzdeki beş yıl içerisinde dünya pazarlarında aranan marka olmak.
2. Tesislerimizi sürekli yenileyerek, entegre tekstil kuruluşu olmak, pazarda sürekli olarak varlığımızı korumak.
3. Çalışanlarımız ve müşterilerimizle sağlıklı ilişki kurarak kalite ve kurum olma bilincini yaymak ve geleceğin dünyasında güçlü Güntaş oluşturmak.

Temel İlke ve Değerlerimiz:

- Dürüstlük
- Güvenilirlik
- Kalite
- Verimlilik ve disiplin
- En iyi olmaya çalışmak
- Esneklik
- En önemli kaynağımız olan insana ve doğaya önem vermek
- Sürekli büyümek