GÜNTAŞ’ta “toplam kalite” öncelikli hedeftir. Türkiye ve dünya piyasalarından temin edilen en kaliteli hammaddelere ileri teknoloji ve kalifiye iş gücü eklenerek, piyasalarda aranan sorunsuz ürünler elde edilmektedir.


Kullandığımız hammadde ve ürettiğimiz ipliklerimizin kalitesi, düzenli olarak son teknoloji ürünü laboratuar test makineleri (Uster Afis Pro2, Uster Tester5, Premier Tensomaxx 7000) ile üretimin her aşamasında kontrol edilmektedir. Hammaddedeki yabancı elyaf denetimi, ULTRAVIOLE ışınları ve LOPTEX yabancı elyaf ayırıcı makineleri ile; bobin aşamasındaki ipliklerimizin kontrolü ise USTER Quantum 2 sistemi ile yapılmaktadır.


Güntaş bulunduğu ortamın doğal yapısını koruma ve çevreyi geliştirme konusunda azami dikkati gösteren, bu konuda özel çalışmalar yapan bir işletmedir. İlkemiz doğa dostu olmak ve var olan doğayı geliştirmek için çaba harcamaktır. Güntaş ipliği, insan sağlığı ve doğaya hiçbir zararı olmadığını onaylayan “OEKO-TEX STANDARD 100” belgesine sahiptir. Kuruluş yıllarında fabrikasının bulunduğu arazide yabani ot dahi olmayan Güntaş, bugün Malatya'nın doğasına uygun olarak bir kayısı bahçesinin içindeki tesis görünümündedir.


Güntaş fabrikalarının temeli atıldığında çevre ıslah edilmiş, zamanla 400.000m2’lik boş alana 4.000 bin civarında başta kayısı olmak üzere meyve ağaçları dikilmiştir. Kayısı ağaçlarımızdan yılda yaklaşık olarak 120.000 kg. yaş kayısı alınmakta, bu kayısı işlenerek satılmakta ve Güntaş dostlarına ikram edilmekte, elde edilen gelir ile özel sosyal faaliyetlere katkıda bulunulmaktadır. Güntaş bulunduğu araziyi geliştirmeye devam etmekte, çevreyi güzelleştirmek -için tüm çalışanları ile gerekli çabayı harcamaktadır.